on-line kurz

Krok za krokem 0–6 měsíců

Podpořte zdravý vývoj svého miminka a užijte si při tom spoustu zábavy

 • Trápíte se, protože stejně staré miminko od kamarádky se už dávno otáčí na bříško a vaše dítko zatím nezvládne ani boky, natož otočku?
 • Čtete knížky o správném vývoji dítěte, ale stejně se vám to v praxi s miminkem nedaří? Cítíte se zahlcená všemi možnými informacemi z internetu a nevyžádanými radami od okolí?
 • Dělá vám starost častý pláč vašeho miminka, prohýbání do luku a záklony hlavičky? Obáváte se chvíle, kdy máte dát miminko trénovat na bříško, protože je tam nespokojené, pláče a přepadává zpět na záda?
 • Všimla jste si, že vaše mimino stáčí hlavičku jen k jedné straně? Na jednu stranu těla je šikovnější, než na tu druhou? Dokonce jste objevila sleželou hlavičku?
 • Čekáte miminko, slyšíte všemožné příběhy žen okolo a začínáte pochybovat, jestli se o miminko budete umět postarat? Jste nervózní z toho, jak zvládnete kojení, noční vstávání, pláč, bolesti bříška? Štve vás, že se v těch všech radách a doporučeních nedá vyznat?

Právě pro vás jsem připravila tento kurz. Naučím vás spoustu cviků a her, kterými své děťátko podpoříte v jeho vývoji a ještě vás to bude společně bavit.

 • Lépe porozumíte jednotlivým vývojovým etapám svého miminka.
  Budete mít jistotu, že to, co děťátku nabízíte a jak o něj pečujete, děláte správně.
 • Budete si jistější při nošení svého miminka.
  Naučím vás polohy, ve kterých si děťátko nejlépe odříhne, aktivní polohy, které ho příjemně unaví, ale i polohy ve vaší náruči, kde si hezky odpočine.
 • Najdete opravdu praktické a konkrétní návody.
  Mám pro vás spoustu cviků a pohybových aktivit, díky kterým budete vždycky vědět, čím vaše miminko v průběhu dne zabavit.
 • Budete na příchod miminka připravená.
  Nabídnu vám srozumitelně podané informace. Naučím vás vnímat souvislosti ve vývoji dítěte, porozumíte příčinám i následkům a uděláte si svůj pohled na věc.
 • Nebudete na to sama.
  Nabízím vám odbornou pomoc, můžete se kdykoliv na cokoliv zeptat. V průběhu kurzu máte mou plnou podporu v mém mimiPORADNA klubu ;-)

PŘIDEJTE SE DO KURZU KROK ZA KROKEM 0–6 MĚSÍCŮ A VSTUPTE DO SVĚTA HRAVÉHO CVIČENÍ

Co se v kurzu naučíte?

Teorii

Dozvíte se základní informace o vývojových krocích dítěte od narození do šesti měsíců věku, které je dobré v péči o miminko znát. Vše najdete přehledně na jednom místě.

Praxi

Cvičení i práci s miminkem si vysvětlíme a ukážeme krok za krokem. Praktická videa jsou natočena s živými miminky tak, abyste podle nich mohla doma trénovat.

Co NEdělat

Zaměříme se také na chyby, které v péči o miminko u rodičů často vidím. Řekneme si, co dítěti způsobují a jak se jim vyhnout.

MODUL 1

od narození k prvnímu vzpřímení

1. lekce

Od narození k prvnímu vzpřímení
Povíme si, co je důležité sledovat po narození dítěte. Díky tomu vám žádná odchylka od správného vývoje neunikne.

2. lekce

Čemu se v péči o miminko raději vyhnout
Zaměříme se na chyby, které u rodičů často vídám. Vy už chyby dělat nebudete, bude vědět, čemu se vyvarovat a jak to udělat správně.

3. lekce

HANDLING
Naučím vás nošení miminka tak, abyste jej i ve své náruči podporovala ve správném vývoji a uměla mu nabídnout polohy aktivní, ale i odpočinkové.

4. lekce

Poloha na bříšku - TEORIE i PRAXE
Povedu vás krok za krokem k přetočení na bříško tak, aby se děťátku poloha na bříšku líbila a trénovali jste ji správně.

5. lekce

První cvičení
Naučím vás první cviky, díky kterým své dítko podpoříte v jeho přirozeném vývoji, příjemně ho unavíte a ještě si u toho užijete spoustu zábavy.

6. lekce

Výběr prvních hraček a pomůcek
Některé pomůcky jsou spíše "škodítky". Podíváme se na pomůcky z pohledu psychomotorického vývoje dítěte a naučím vás, podle čeho je vybírat.

Jednotlivé lekce na sebe navazují a vývojem dítěte vás, krok za krokem, provázejí.

MODUL 2

od prvního vzpřímení k druhému vzpřímení

1. lekce

Od prvního vzpřímení k druhému vzpřímení
Vývojové kroky od třetího do šestého měsíce věku, díky kterým budete lépe vnímat souvislosti ve vývoji dítěte a budete vždy o krok napřed.

2. lekce

HANDLING
Přidáme více aktivních poloh v náručí. Zaměříme se na zvedání a pokládání dítěte z podložky tak, abyste ho jemně doprovázela, ale dítě zůstalo součástí pohybu.

3. lekce

Cvičení s overballem
Naučím vás cviky jak v poloze na zádech, na boku, tak i na bříšku. Budete umět efektivní cvičení na celkové posílení, které je u dětí velice oblíbené.

4. lekce

Cvičení na velkém míči
Míč nás neustále nutí držet rovnováhu a zapojovat hluboké stabilizační svaly. Naučíte se další společné, zábavné cvičení pro celkové posílení těla.

5. lekce

Zásobník cviků
V této lekci najdete cviky rozdělené podle jednotlivých dovedností psychomotorického vývoje. Díky zásobníku už vám nedojde inspirace při cvičení.

6. lekce

Cvičení v praxi
Propojíme aktivní polohy s odpočinkovými a vše doprovodíme básničkami. Praktická lekce, díky které budete vědět, jak s dětmi zábavně zacvičit a užít si aktivně společný čas.

Tak si pojďte užít první společné měsíce s miminkem!

Nakoukněte pod pokličku

Co o kurzu říkají maminky?

"Moc mi pomáhá v mnoha směrech při péči o dnes 8týdenní dceru... "

Dobrý den Peti, chtěla bych Vám moc poděkovat za kurz. Moc mi pomáhá v mnoha směrech při péči o dnes 8mi týdenní dceru... Ať už správná manipulace, střídání stran, správná technika pokládání na bříško... Tygřík na odříhnutí je super a kolikrát pomůže pozice "mistička", kdy ji právě podle Vás přendávám v tygříkovi ze strany na stranu... Cvičíme a "meleme kávu" nebo se "kolébáme jako velryba"🙂 Zpíváme, koupili jsme hrazdičku... Prostě super... S pokorou a poděkováním, protože i díky Vám, Vašim zkušenostem a radám si užíváme krásné chvíle s miminkem... Přeji Vàm jen vše dobré.
Jana Rezková

"Velmi oceňuji i ochotu odpovědět na dotazy a individuální přístup."

Absolvovala jsem kurz a jsem velmi spokojená. Peťa krásně popisuje psychomotorický vývoj dítěte v tomto období, poté navazuje chybami, kterých se v péči o miminko vyhnout a jak má manipulace s dítětem správně vypadat. Ukázky jsou názorné. Velmi oceňuji i ochotu odpovědět na dotazy a individuální přístup. Mohu jen doporučit!
Eva Koláčková

"Jako prvorodička jsem všechny rady a doporučení ocenila."

Kurz je pro mne velmi přínosný. Dozvěděla jsem se praktické informace ohledně péče o dítě od 0 do 6 měsíců. Jako prvorodička jsem všechny rady a doporučení ocenila. Paní Pomajbíková je velice příjemná, ochotná nám na cokoliv odpovědět. S kurzem jsem velmi spokojená.
Kateřina Rejšilová

"Ale nejvíce jsem nadšená, že jsou v lekcích obsaženy i praktické ukázky s živým miminkem :-)"

Peti, mně se určitě líbí, jak jsou lekce sestaveny - logicky na sebe navazují a je v nich obsaženo úplně všechno, co maminka potřebuje pro správný rozvoj dítěte. Líbí se mi, že je kurz nejen o vývoji miminka, ale jsou zde i návody na hry, koupání apod. Ale nejvíce jsem nadšená, že jsou v lekcích obsaženy i praktické ukázky s živým miminkem :-) Jinak jsem z Tvé práce opravdu nadšená, vše perfektně vysvětleno, oceňuji i podporu na fb skupině a možnost porady po e-mailu. A už se moc těším na pokračování kurzu! :)
Jana Tetourová
BONUSY od hostů

Držení těla po porodu

Držení těla je základ správné regenerace pánevního dna a rozestupu břišních svalů po porodu. Jak vše zařadit do každodenních činností s miminkem? To se dozvíte v bonusových videí od od lektorky těhotenské a poporodní jógy Veroniky Johánkové. A jako třešničku na dortu pro vás Verča nachystala relaxaci MIMINKO NA SVĚTĚ.

Nošení dětí v šátku

V rozhovoru s Hankou Adamcovou jsme si povídaly o výhodách nošení dětí v šátku. Dozvíte se ale i praktické informace, podle čeho si vybrat vhodný šátek, co je při nošení dětí v šátku důležité a na co si dát pozor. Hanka vám také ukáže vhodný úvaz pro miminko do třech měsíců věku i pro dítko starší.

Spánek miminek

Spánek miminek je pro rodiče většinou velké téma. Ve dvou videích od Markéty Verbíkové se dozvíte informace o dětském spánku z pohledu antropologie i fyziologie. Markéta vám řekne, jak je to se společným spánkem, spánkovými cykly a proč nedoporučuje spánkové trenéry.

První plavání s miminkem ve vaně

Jak často s miminkem plavat ve vaně? Kolik vody je na plavání potřeba a jakou teplotu by měla voda mít? To vše a mnohem více se dozvíte v praktickém videu od Kláry Staré, která vás také naučí 3 základní úchopy pro plavání s miminkem. Potřebujete jen miminko a vanu nebo vaničku.

Komunikace s miminky

Jak komunikovat s malými miminky tak, aby nám rozuměly? Jak můžeme rozumět my jejich potřebám? Co se odehrává v mozku děťátka, které často pláče? A jak s takovou situací naložit, abychom mu dokázaly dát znát, že svět je bezpečné místo a vše, co prožívá, je v pořádku? To se dozvíte v bonusovém videu od Renaty Pelcové.

Co je součástí kurzu?

12 LEKCÍ

Postupně vás provedu vývojovými kroky dítěte od narození přes první vzpřímení až po přetočení na bříško. A to nejen teoreticky, ale hlavně prakticky a hravě.

23 VÝUKOVÝCH VIDEÍ

Videa plná teorie, ale i hravých cvičení v celkové délce 7,5 hod. Naučím vás cvičit s pomůckami jako je overball a velký míč. Videa jsou natočena přímo s dětmi.

KE STAŽENÍ

Nejdůležitější informace od narození do šesti měsíců věku jsou shrnuté ve skriptech. Také jsem pro vás připravila seznam básniček, které při cvičení používám.

BONUSY od hostů

Držení těla po porodu + Nošení dětí v šátku + Spánek miminek + První plavání s miminkem ve vaně + Komunikace s miminky

Má PODPORA

Ke kurzu jsem založila podpůrný KLUB. Jedná se o uzavřenou facebookovou skupinu, kde jsem vám pravidelně k dispozici. Klub je bezpečné místo pro vaše sdílení. Máte podporu mou, ale i ostatních žen v klubu.

VSTUP DO ČLENSKÉ SEKCE

Přístup vám zůstane otevřený po dobu 1 roku, a tak se k videím můžete vracet podle své aktuální potřeby. Pokud budete chtít kurz využít i pro své další miminko, tak je možné přístup ke kurzu, za zvýhodněný poplatek, opět aktivovat.

PŘIDEJTE SE DO KURZU A UŽIJTE SI POHODOVÉ MATEŘSTVÍ

A ZÁBAVNÉ CVIČENÍ

 • Obsah celého kurzu
  ke kterému se můžete kdykoliv vracet.
 • mimiPORADNA klub
  vstup do klubu po celou dobu kurzu.
 • Prima pokec s Petrou
  živé (on-line) setkání 1x za měsíc.
 • 5 BONUSŮ
  od skvělých žen plné další inspirace.

Cena kurzu vč. DPH

3 990,- Kč

Kurz je možné zaplatit na 3 splátky = 3 x 1350,- Kč.

Některé zdravotní pojišťovny přispívají na cvičení rodičů s dětmi. Ráda vám položku na zaplacené faktuře upravím tak, abyste mohla o příspěvěk zažádat.

Doprovodit dítě na jeho cestě ze schouleného klubíčka do druhého vzpřímení může být zábava, stačí vědět, jak na to. Společně to zvládneme snadno a hravě :-)

Kdo vás provede kurzem?

Petra Pomajbíková

Jsem maminka dvou dospívajících dětí, které mému životu daly úplně jiný směr. Příchod první dcerky se mnou ale opravdu zamával. K únavě, bolavým bradavkám a neustálému přebalování, kojení a odříhávání se přidala i nejistota. Pochybovala jsem o tom, jestli péči o miminko dobře zvládám, jestli jsem dobrou mámou. Nevěděla jsem, proč večer co večer zase pláče, jak ji uklidnit, pochovat nebo něžně vykoupat ...

Proto jsem se rozhodla věnovat se poporodnímu období a péči o dítě profesionálně. Od roku 2012 se vzdělávám v tématech, která souvisejí s šestinedělím, kojením, pláčem a celkově s péčí o miminko. Jsem certifikovanou lektorkou psychomotorického vývoje dítěte od narození do jednoho roku věku, lektorkou cvičení s dětmi od narození do 3 let, lektorkou masáží dětí a kojenců. Jsem zakladatelkou mimiPORADNY, která oslavila už 7. narozeniny.

Tohle se vám možná honí hlavou ...

Jak dlouho mi zůstanou přístupové údaje ke kurzu?

Přístup vám zůstane otevřený po dobu 1 roku, a tak se k videím můžete vracet podle své aktuální potřeby. Pokud budete chtít kurz využít i pro své další miminko, tak je možné přístup ke kurzu, za zvýhodněný poplatek, opět aktivovat.

Miminko mám ještě v bříšku, není brzy?

Je velice důležité si uvědomit, že porodem to nekončí, ale teprvé začíná! Začíná naše společná cesta s miminkem. Konečně se ho poprvé dotkneme a teprve tehdy nám dojde, jakou zodpovědnost za miminko máme. Dodnes si vzpomínám, kolikrát jsem úzkostně pozorovala Barunku, zda je s ní všechno v pořádku. Měla jsem strach ji zvednout, byla tak droboučká. A když se k hormonům, poporodním poraněním přidaly ještě potíže s kojením, byla jsem chvilkami na pokraji svých sil. Věřte mi, připravit se na příchod miminka v době těhotenství je stejně důležité, jako příprava na porod samotný. Mít možnost podpory je k nezaplacení. Má osobní zkušenost a zkušenost z praxe je taková, že těhotenství je ta nejlepší doba na přípravu po porodu. Naše mysl je otevřená přijímat nové informace :-) Po narození děťátka bude času méně a když budete kurz znát, budete se vracet jen k videím, které budete zrovna potřebovat.

Mému miminku už je čtyři, pět měsíců, to už asi nemá cenu?

Věk je uveden pouze orientačně, každé děťátko je jiné a je potřeba individuálně zvážit, jaké dovednosti již vaše děťátko zvládá. Pokud se nedotočí samo na bříško a na bříšku nezvládne druhé vzpřímení, tak je kurz určitě pro vás. Pokud byste si nebyla jistá, napište mi.

Jak je to se členstvím v tvém klubu?

Jsem tu pro vás a pokud budete potřebovat, ráda vám pomohu. Ke kurzu je založen podpůrný klub, ke kterému máte přístup po celou dobu kurzu. V klubu můžete bezpečně sdílet své radosti, ale i starosti, které prožíváte s děmi a také zde pravidelně odpovídám na vaše dotazy.

Kdy obdržím přístupové údaje ke kurzu?

Přístupové údaje ke kurzu Krok za krokem 0–6 měsíců obdržíte obratem po připsání platby na můj bankovní účet.

Jak je kurz časově náročný? Mohu si kurzem procházet vlastním tempem?

Obsah celého kurzu máte ihned k dispozici. Doporučuji lekce nepřeskakovat, protože informace z jednotlivých lekcí na sebe navazují a pokud si kurz projdete postupně, tak se vám krásně propojí jednotlivé souvislosti ve vývoji dítěte. K lekcím se můžete kdykoliv vracet a videa si pouštět opakovaně, podle potřeby a vašich časových možností.

Co když se mi nebude kurz líbit? Co když jsem čekala od kurzu něco jiného?

Do kurzu jsem vložila své zkušenosti ze své praxe z lekcí cvičení s dětmi a moc mi záleží na tom, abyste byli spokojení. Pokud zjistíte, že byl kurz krokem vedle, máte mou garanci 7 dní na vrácení peněz, ode dne přijetí platby na můj účet.