on-line kurz

Krok za krokem 0–6 měsíců

Naučte se všechno o zdravém vývoji miminka a podpořte ho zábavným cvičením

 • Připravujete se poctivě na porod, ale vůbec nevíte, jak budou vypadat první týdny s miminkem?
 • Jste nervózní z toho, jak zvládnete kojení, noční vstávání, pláč, bolesti bříška? Štve vás, že se v těch všech radách a doporučeních nedá vyznat?
 • Chcete přesně vědět, jak se má miminko vyvíjet a jak ho v tom už od narození podporovat?
 • Nebo už miminko máte a dělá vám starosti, že často zaklání hlavičku a prohýbá se do luku? Obáváte se chvíle, kdy máte dát miminko trénovat na bříško, protože je tam nespokojené, pláče a přepadává zpět na záda?
 • Čtete knížky o správném vývoji dítěte, ale stejně se vám nedaří podpořit pohybový vývoj vašeho miminka v praxi?

Vím, jak se cítíte...

Když jsem čekala miminko já, tak moc jsem se zaměřila na samotný porod, že mě vůbec nenapadlo myslet také na to, jaké to bude po něm. Nikdo mě nechytil za ruku a neřekl: „Moje milá, porodem to nekončí, ale teprve začíná.“ Dnes vidím, jaká je to veliká pravda.

Dodnes si vzpomínám, kolikrát jsem Barunku úzkostně pozorovala, zda je s ní všechno v pořádku. Nevěděla jsem proč pláče, měla jsem strach ji zvednout, byla tak droboučká. Teprve tehdy mi došlo, jakou zodpovědnost za své dítě mám. A že už není cesty zpět. 

Když se pak k hormonům a poporodním poraněním přidaly ještě potíže s kojením, opakovaný večerní pláč a bolesti bříška, byla jsem chvilkami na pokraji svých sil. „Právě tyhle zážitky mi obrátily život naruby a já se rozhodla péči o miminka věnovat profesionálně .“

Nebojte se, správná péče o miminko není věda. Připravila jsem pro vás jednoduchý a praktický kurz, ve kterém vás naučím spoustu cviků a her, jimiž své dítě podpoříte v jeho vývoji.

 • Budete na příchod miminka připravená.
  Nabídnu vám srozumitelně podané informace. Naučím vás vnímat souvislosti ve vývoji dítěte, porozumíte příčinám i následkům a uděláte si svůj pohled na věc.
 • Budete vědět, jakou polohu vaše miminko zrovna potřebuje.
  Naučím vás polohy v náruči, ve kterých si děťátko nejlépe odříhne, aktivní úchopy, které ho příjemně unaví, ale i úchopy, ve kterých si hezky odpočine.
 • Lépe porozumíte jednotlivým vývojovým etapám svého miminka.
  A díky tomuto pochopení vám bude péče o miminko dávat větší smysl a budete při ní klidnější. Budete mít jistotu, že vše, co s děťátkem děláte, jak o něj pečujete a jak si s ním hrajete, děláte správně.
 • Dostanete opravdu praktické a konkrétní návody.
  Mám pro vás spoustu cviků a pohybových aktivit, díky kterým hravou formou podpoříte své děťátko ve vývoji a budete vždycky vědět, čím vaše miminko v průběhu dne zabavit a příjemně ho unavit.
 • Jsem s vámi po celou dobu kurzu.
  Uvidíme se při pravidelných on-line setkáních. Budeme spolu cvičit, budeme spolu klábosit, můžete se mě na cokoli zeptat a klidně mi přes kameru ukázat, jak cvičíte s miminkem. Mám pro vás i pravidelnou on-line poradnu.

Sednout k internetu a začít „googlit“ může být pro nás obrovská past, protože ve změti informací, v kombinaci s rozbouřenými hormony, nejsme většinou schopné mít potřebný nadhled. V kurzu dostanete nejen informace, ale i mou náruč, pokud budete potřebovat.

PŘIDEJTE SE DO KURZU KROK ZA KROKEM 0–6 MĚSÍCŮ A PODPOŘTE ZDRAVÝ VÝVOJ SVÉHO DĚŤÁTKA

Co se v kurzu naučíte?

Teorii

Dozvíte se základní informace o vývojových krocích dítěte od narození do šesti měsíců věku. Informace podávám jednoduchou a srozumitelnou formou. Vše najdete přehledně na jednom místě.

Praxi

Cvičení i práci s miminkem si vysvětlíme a ukážeme krok za krokem. V praktických videích cvičím s živými miminky, takže přesně uvidíte, jak aktivity se svým děťátkem provádět.

Co NEdělat

Zaměříme se také na chyby, které v péči o miminko u rodičů často vidím. Řekneme si, co dítěti způsobují a jak se jim vyhnout.

MODUL 1

od narození k prvnímu vzpřímení

1. lekce

Od narození k prvnímu vzpřímení
Povíme si, co je důležité sledovat po narození dítěte. Žádná odchylka od správného vývoje vám díky tomu neunikne.

2. lekce

Čemu se v péči o miminko raději vyhnout
Zaměříme se na chyby, které u rodičů často vídám. Vy už je dělat nebudete.

3. lekce

Handling
Naučím vás nošení miminka tak, abyste jej i ve své náruči podporovala ve správném vývoji. Budete mu umět nabídnout polohy aktivní, ale i odpočinkové.

4. lekce

Poloha na bříšku –⁠ TEORIE i PRAXE
Povedu vás krok za krokem k přetočení na bříško tak, aby se děťátku tato poloha líbila a trénovali jste ji správně.

5. lekce

První cvičení
Naučím vás první cviky, díky kterým své dítko podpoříte v jeho přirozeném vývoji. Příjemně ho unavíte a ještě si u toho užijete spoustu zábavy.

6. lekce

Výběr prvních hraček a pomůcek
Některé pomůcky jsou spíše „škodítky“. Podíváme se na pomůcky z pohledu psychomotorického vývoje dítěte. Naučím vás, podle čeho je vybírat.

Jednotlivé lekce na sebe navazují
a provázejí vás vývojem dítěte krok za krokem.

MODUL 2

od prvního vzpřímení k druhému vzpřímení

1. lekce

Od prvního vzpřímení k druhému vzpřímení
Projdeme vývojové kroky od třetího do šestého měsíce věku. Budete lépe vnímat souvislosti ve vývoji dítěte a budete vždycky vědět, jaká fáze vaše miminko čeká.

2. lekce

Handling
Přidáme více aktivních poloh v náručí. Zaměříme se také na to, jak děťátko v pohybu jemně doprovázet, ale přitom nechat největší aktivitu na dítěti.

3. lekce

Cvičení s overballem
Naučím vás cviky v poloze na zádech, na boku, i na bříšku, které jsou u dětí velice oblíbené. Budete s miminkem umět efektivně cvičit na posílení celého těla.

4. lekce

Cvičení na velkém míči
Míč nás neustále nutí držet rovnováhu a zapojovat hluboké stabilizační svaly. Naučíte se další společné a zábavné cvičení pro celkové posílení těla.

5. lekce

Zásobník cviků
V této lekci najdete cviky rozdělené podle jednotlivých dovedností psychomotorického vývoje. Díky zásobníku vám už nikdy nedojde inspirace při cvičení.

6. lekce

Cvičení v praxi
Propojíme aktivní polohy s odpočinkovými a vše doprovodíme básničkami. V této praktické lekci se dozvíte, jak si s dětmi zábavně zacvičit a trávit společný čas aktivně.

Pojďte si užít první společné měsíce s miminkem!

Nakoukněte pod pokličku

A takhle se podle kurzu cvičí doma

Věděla jste, že?

Většina zdravotních pojišťoven přispívá na cvičení rodičů s dětmi.
Ráda vám položku na zaplacené faktuře upravím tak, abyste mohla
o příspěvek zažádat ;-)

Co o kurzu říkají maminky?

Kurzem si prošlo už více než 300 maminek, které díky němu získaly důvěru samy v sebe. Informace o vývojových etapách jim pomohly lépe porozumět svým dětem a péče o děťátko se pro ně stala jistější a klidnější.

„Kurz mi pomáhá v mnoha směrech při péči o 8týdenní dceru...“

Chtěla bych za kurz moc poděkovat. Pomáhá mi v mnoha směrech při péči o 8týdenní dceru... ať už správná manipulace, střídání stran, správná technika pokládání na bříško. Tygřík na odříhnutí je super a kolikrát pomůže pozice „mistička“, kdy dceru právě podle Vás přendávám v tygříkovi ze strany na stranu... Cvičíme „meleme kávu“ nebo se „kolébáme jako velryba“ 🙂 Zpíváme, koupili jsme hrazdičku. Prostě super. I díky Vám, Vašim zkušenostem a radám si užíváme krásné chvíle s miminkem.
Jana Rezková

„Velmi oceňuji ochotu odpovědět na dotazy a individuální přístup.“

Absolvovala jsem kurz a jsem velmi spokojená. Peťa krásně popisuje psychomotorický vývoj dítěte v tomto období, poté navazuje chybami, kterým se v péči o miminko vyhnout a jak má manipulace s dítětem správně vypadat. Ukázky jsou názorné. Velmi oceňuji i ochotu odpovědět na dotazy a individuální přístup. Mohu jen doporučit!
Eva Koláčková

„Jako prvorodička jsem všechny rady a doporučení ocenila.“

Kurz je pro mne velmi přínosný. Dozvěděla jsem se praktické informace ohledně péče o dítě od 0 do 6 měsíců. Jako prvorodička jsem všechny rady a doporučení ocenila. Paní Pomajbíková je velice příjemná, ochotná nám na cokoliv odpovědět. S kurzem jsem velmi spokojená.
Kateřina Rejšilová

„Jsem nadšená, že jsou v lekcích obsaženy i praktické ukázky s živým miminkem :-)“

Moc se mi líbí, jak jsou lekce sestaveny – logicky na sebe navazují a je v nich obsaženo úplně všechno, co maminka potřebuje pro správný rozvoj dítěte. Líbí se mi, že je kurz nejen o vývoji miminka, ale jsou zde i návody na hry, koupání apod. Ale nejvíce jsem nadšená, že jsou v lekcích obsaženy i praktické ukázky s živým miminkem :-) Jinak jsem z Tvé práce opravdu nadšená, vše perfektně vysvětleno, oceňuji i podporu v klubu. A už se moc těším na pokračování kurzu! :)
Jana Tetourová

„Jsem vděčná za takovou přípravu na to, co přijde po porodu.“

Milá Peťo, děkuji ti za krásně zpracovaná videa, které jsou součástí kurzu. Svoje první miminko teprve čekám, nemohu se tedy zatím aktivně zapojit s praktickými dotazy nebo s Tebou a s ostatními maminkami prakticky trénovat a cvičit, ale jsem vděčná za takovou tu přípravu na to, co přijde po porodu, protože to je pro mě jeden velký otazník a také nejistota, zda vůbec budu umět miminku porozumět, poznat jeho potřeby nebo ho dokonce i správně chytit. Moc se mi líbí všechny praktické rady a hlavně tvůj milý a vstřícný přístup. Děkuji Ti moc za to vše.
Lucka Kovářová

Nesmírně si vážím podpory, která je součástí kurzu. Každý týden s Petrou mohu konzultovat vývoj své dcery a ujistit se o tom, že je všechno v pořádku, případně najít řešení problému. To je pomoc, která je opravdu k nezaplacení.

Zita Svoboda

BONUSY od hostů

Držení těla po porodu

Držení těla je základ správné regenerace pánevního dna a rozestupu břišních svalů po porodu. Jak vše zařadit do každodenních činností s miminkem? To se dozvíte v bonusových videích od lektorky těhotenské a poporodní jógy Veroniky Johánkové. A jako třešničku na dortu pro vás Verča nachystala relaxaci MIMINKO NA SVĚTĚ.

Nošení dětí v šátku

V rozhovoru s Hankou Adamcovou, majitelkou firmy ŠaNaMi, jsme si povídaly o výhodách nošení dětí v šátku. Dozvíte se, podle čeho si vybrat vhodný šátek, co je při nošení dětí v šátku důležité a na co si dát pozor. Hanka vám také ukáže vhodný úvaz pro miminko do třech měsíců věku i pro dítko starší.

Spánek miminek

Spánek je pro rodiče většinou velké téma. Ve dvou videích od duly a laktační poradkyně Markéty Verbíkové se dozvíte informace o dětském spánku z pohledu antropologie i fyziologie. Markéta vám řekne, jak je to se společným spánkem, spánkovými cykly a proč nedoporučuje spánkové trenéry.

První plavání s miminkem ve vaně

Jak často s miminkem plavat ve vaně? Kolik vody je na plavání potřeba a jakou teplotu by měla voda mít? To vše a mnohem více se dozvíte v praktickém videu od Kláry Staré, instruktorky plavání s dětmi ve vaně i v bazénu, která vás také naučí 3 základní úchopy pro plavání s miminkem.

Komunikace s miminky

Jak komunikovat s miminky tak, aby nám rozuměla? Jak můžeme my chápat jejich potřeby? Co se odehrává v mozku děťátka, které často pláče? A jak s takovou situací naložit, abychom mu dokázaly dát znát, že svět je bezpečné místo a vše, co prožívá, je v pořádku? To se dozvíte v bonusovém videu od Renaty Pelcové, autorky projektu Se srdcem na dlani.

Co je součástí kurzu?

12 LEKCÍ

Postupně vás provedu vývojovými kroky dítěte od narození přes první vzpřímení až po přetočení na bříško. A to nejen teoreticky, ale hlavně prakticky a hravě.

29 VÝUKOVÝCH VIDEÍ

Čekají vás videa plná teorie, ale i hravých cvičení v celkové délce 9 hod. Naučím vás aktivity s pomůckami jako je overball a velký míč. Videa jsem natočila přímo s dětmi, abyste co nejlépe viděla, jak cviky doma provádět.

KE STAŽENÍ

Nejdůležitější informace od narození do šesti měsíců věku jsou shrnuté ve skriptech. Také jsem pro vás připravila seznam básniček, které při cvičení používám.

BONUSY od hostů

Držení těla po porodu + Nošení dětí v šátku + Spánek miminek + První plavání s miminkem ve vaně + Komunikace s miminky

Má PODPORA

Ke kurzu jsem založila podpůrný KLUB. Jedná se o uzavřenou facebookovou skupinu, kde jsem vám k dispozici. Uvidíme se spolu pravidelně každý týden. Mám pro vás on-line poradnu, cvičení či Príma pokec s Petrou. Program klubu najdete vypsaný na Nástěnce ve členské sekci kurzu.

VSTUP DO ČLENSKÉ SEKCE

Přístupové údaje ke kurzu získáváte napořád, včetně všech nových aktualizací. Moc si přeji, abyste se ke kurzu mohla kdykoliv vracet a využít ho případně i pro své další děťátko.

PŘIDEJTE SE DO KURZU A UŽIJTE SI POHODOVÉ MATEŘSTVÍ

A ZÁBAVNÉ CVIČENÍ

Co vás v kurzu čeká?

 • Obsah celého kurzu
  který vám zůstává napořád.
 • mimiPORADNA klub
  vstup do klubu (facebookové skupiny) po celou dobu kurzu.
 • Príma pokec s Petrou
  živé (on-line) setkání 1x za měsíc.
 • Príma cvičení s Petrou
  živé (on-line) cvičení 1x za měsíc.
 • On-line poradna
  každé druhé pondělí odpovídám v živém vysílání na vše otázky.
 • Knihovna
  ve které najdete záznamy z více jak 40 lekcí cvičení. A další přibývají ;-)
 • 5 BONUSŮ
  plných další inspirace od skvělých žen a profesionálek.

Cena kurzu vč. DPH

7 890,- Kč

Kurz je možné zaplatit na 4 splátky = 4 x 1990,- Kč.

Některé zdravotní pojišťovny přispívají na cvičení rodičů s dětmi. Ráda vám položku na zaplacené faktuře upravím tak, abyste mohla o příspěvek zažádat.

Vím, že za tuto cenu toho můžete pořídit pro miminko hodně...

...lehátko, cestovní postýlku, Rockit, kolotoč nad postýlku, odsávačku, flaštičky, bílý šum, hnízdečko, speciální přebalovací pult... a xy dalších věcí do výbavy, které ale možná ani nevyužijete. Nebo se se mnou můžete naučit, jak o své miminko správně pečovat a podporovat jeho zdravý vývoj ve vaší milující náruči i bez drahých pomůcek.

Kdo vás provede kurzem?

Petra Pomajbíková

Jsem maminka dvou dospívajících dětí, které mému životu daly úplně jiný směr. Příchod první dcerky se mnou ale opravdu zamával. K únavě, bolavým bradavkám a neustálému přebalování, kojení a odříhávání se přidala i nejistota. Pochybovala jsem o tom, jestli péči o miminko dobře zvládám, jestli jsem dobrou mámou. Nevěděla jsem, proč večer co večer zase pláče, jak ji uklidnit, pochovat nebo něžně vykoupat ...

Proto jsem se rozhodla věnovat se poporodnímu období a péči o dítě profesionálně. Od roku 2012 se vzdělávám v tématech, která souvisejí s šestinedělím, kojením, pláčem a celkově s péčí o miminko. Jsem certifikovanou lektorkou psychomotorického vývoje dítěte od narození do jednoho roku věku, lektorkou cvičení s dětmi od narození do 3 let, lektorkou masáží dětí a kojenců. Jsem zakladatelkou mimiPORADNY, která oslavila už 7. narozeniny.

Doprovodit dítě na jeho cestě ze schouleného klubíčka do druhého vzpřímení může být zábava, stačí vědět, jak na to. Společně to zvládneme snadno a hravě :-)

Tohle se vám možná honí hlavou...

Jak dlouho mi zůstanou přístupové údaje ke kurzu?

Přístup ke kurzu máte už napořád, včetně všech nových videí, která do kurzu postupně přidávám.

Miminko mám ještě v bříšku, není brzy?

Je velice důležité si uvědomit, že porodem to nekončí, ale teprve začíná! Otevírá se naše společná cesta s miminkem, konečně se ho poprvé dotkneme. Teprve tehdy nám ale také dojde, jakou zodpovědnost za miminko máme. Dodnes si vzpomínám, kolikrát jsem úzkostně pozorovala Barunku, zda je s ní všechno v pořádku. Měla jsem strach ji zvednout, byla tak droboučká. A když se k hormonům a poporodním poraněním přidaly ještě potíže s kojením, byla jsem chvilkami na pokraji svých sil. Věřte mi, připravit se na příchod miminka v době těhotenství je stejně důležité, jako přípravit se na porod samotný. Mít možnost podpory je k nezaplacení. Má osobní zkušenost a zkušenost z praxe je taková, že těhotenství je ta nejlepší doba na přípravu po porodu. Naše mysl je otevřená přijímat nové informace :-) Po narození děťátka navíc budete mít méně času. Když už budete kurz znát, budete se vracet jen k videím, která budete zrovna potřebovat.

Mému miminku už je čtyři, pět měsíců, to už asi nemá cenu?

Věk je uveden pouze orientačně, každé děťátko je jiné a je potřeba individuálně zvážit, jaké dovednosti již zvládá. Pokud se nedotočí samo na bříško a na bříšku nezvládne druhé vzpřímení, tak je kurz určitě pro vás. Pokud byste si nebyla jistá, napište mi.

Jak je to se členstvím v klubu?

Ke kurzu patří podpůrný klub, ke kterému máte přístup po celou dobu kurzu. V klubu můžete bezpečně sdílet své radosti, ale i starosti, které s dětmi prožíváte. Já jsem vám k dispozici pravidelně každý týden a ráda vám zodpovím otázky pro vývojové období od narození do druhého vzpřímení.

Kdy obdržím přístupové údaje ke kurzu?

Přístupové údaje ke kurzu Krok za krokem 0–6 měsíců obdržíte obratem po připsání platby na můj bankovní účet.

Jak je kurz časově náročný? Mohu si kurzem procházet vlastním tempem?

Obsah celého kurzu máte ihned k dispozici. Doporučuji nepřeskakovat, protože informace z jednotlivých lekcí na sebe navazují. Pokud si kurz projdete postupně, krásně se vám propojí jednotlivé souvislosti ve vývoji dítěte. K lekcím se můžete kdykoliv vracet a videa si pouštět opakovaně, podle potřeby a vašich časových možností.

Mohu na kurz žádat příspěvek u zdravotní pojišťovny?

Ano, většina zdravotních pojišťoven přispívá na cvičení rodičů s dětmi. Ráda vám položku na zaplacené faktuře upravím tak, abyste mohla o příspěvěk zažádat.

Co když se mi nebude kurz líbit? Co když jsem čekala od kurzu něco jiného?

Do kurzu jsem vložila všechny své zkušenosti ze své praxe a z lekcí cvičení s dětmi. Moc mi záleží na tom, abyste byla spokojená. Pokud zjistíte, že byl kurz krokem vedle, máte mou garanci 7 dní na vrácení peněz, ode dne přijetí platby na můj účet.

Kurz je investicí do vašeho vzdělání. Díky němu dopřejete děťátku zdravý vývoj a správné pohybové návyky. Budete si jistá, jak se o miminko starat a jak mu dopřát to nejlepší. A navíc si se svým dítkem užijete spoustu zábavy!