on-line kurz

Krok za krokem 6–12 měsíců

Podpořte zdravý vývoj svého dítěte a užijte si při tom spoustu zábavy

 • Trápíte se, protože stejně staré dítě vaší kamarádky už dávno leze po čtyřech, zatímco vaše dítko stále jenom leží na bříšku?
 • Nebo v péči o děťátko upadáte do stereotypu a už si nevíte rady, jak si s ním smysluplně hrát?
 • Ráda byste svému dítku pomohla ve vývoji, ale netušíte jak? Hledáte pomoc na internetu, ale stejně se vám cvičení nedaří?
 • Cítíte se zahlcená všemi možnými informacemi a nevyžádanými radami od okolí? Nejste si jistá, čemu skutečně věřit?
 • Nevíte, kde brát nápady na společné aktivity, které by bavily vás i děťátko?

Já to moc dobře znám...

Po narození dcerky mi dny utíkaly jako voda. Kolikrát jsem se z pyžama převlékla až v poledne a leckdy jsem ani netušila, co je vlastně za den. Hormony frčely na plné obrátky. V klidu se najíst, umýt nebo si odskočit na wc byl luxus.

Jak Barunka rostla, začala méně spinkat a vydržela být více aktivní. Nojo, ale co se dá s tak malým dítětem doma dělat? Jak ho zabavit?

Úplně si vybavuji dny, kdy se frustrované dítě zlobí, protože by hlavou už spoustu věcí chtělo, ale tělo ho ještě neposlouchá, a do toho se máma snaží nabídnout všemožné, ale ne úplně vhodné aktivity.  

Chtěla jsem změnit náš každodenní stereotyp, a to mě přivedlo na cestu hravého cvičení a objevování psychomotorického vývoje dítěte, kterému se věnuji již 10 let.

Vstupte do kurzu a naučte se spoustu pohybových aktivit a her, kterými své děťátko podpoříte v rozvoji hrubé, ale i jemné motoriky. A navíc si u toho společně užijete spoustu zábavy!

 • Lépe porozumíte jednotlivým vývojovým etapám svého dítěte.
  Budete mít jistotu, že aktivity, které s děťátkem děláte, provádíte správně.
 • Dostanete praktické návody na společné aktivity.
  Mám pro vás spoustu cviků a pohybových aktivit, díky kterým budete vždycky vědět, čím vaše dítě v průběhu dne zabavit.
 • Čeká na vás přes 40 aktivit pro rozvoj jemné motoriky.
  Naučíte se skvělé a jednoduché činnosti, které budou vaše dítko bavit – otestováno na dětech ;-)
 • Budete mít spolehlivý a srozumitelný zdroj informací.
  Naučím vás vnímat souvislosti ve vývoji dítěte, porozumíte příčinám a následkům a nic důležitého vám neunikne.
 • Jsem s vámi po celou dobu kurzu.
  Uvidíme se při pravidelných on-line setkáních. Budeme spolu cvičit, budeme spolu klábosit, můžete se mě na cokoli zeptat a klidně mi přes kameru ukázat, jak cvičíte s miminkem. Mám pro vás i pravidelnou on-line poradnu.

PŘIDEJTE SE DO KURZU KROK ZA KROKEM 6–12 MĚSÍCŮ A UŽIJTE SI LEGRACI PŘI HRAVÉM CVIČENÍ

Co se v kurzu naučíte?

Teorii

Dozvíte se základní informace o vývojových krocích dítěte od 6 do 12 měsíců věku. Vše vám vysvětlím jednoduše a přehledně tak, abyste informacím rozuměla.

Praxi

Cvičení i práci s děťátkem si ukážeme krok za krokem. Praktická videa natáčím přímo s dětmi, takže přesně uvidíte, jak aktivity se svým dítkem provádět.

Co NEdělat

Díky kurzu budete vědět, v jakém vývojovém období se vaše dítko nachází a jaké aktivity jeho vývoj podpoří, ale nebudou ho přetěžovat.

MODUL 1

od druhého vzpřímení k lezení

1. lekce

Od druhého vzpřímení k lezení
Vysvětlím vám vývojové kroky od šestého do devátého měsíce věku. Budete lépe vnímat souvislosti ve vývoji dítěte a budete vždy o krok napřed.

2. lekce

Handling
Naučím vás aktivní úchopy pro nošení dítěte, ale i hravé zvedání a pokládání na podložku. I při této běžné činnosti totiž můžete dítko aktivně rozvíjet.

3. lekce

Druhé vzpřímení, pivotace, otočky na záda
Povedu vás hravými cviky, které vaše dítě podpoří v dovednosti druhého vzpřímení, jež je zásadní pro budoucí lezení.

4. lekce

Plazení, šikmý sed, klek a lezení
Naučím vás cviky pro podporu lezení, jednu z nejdůležitějších dovedností psychomotorického vývoje, kterou by dítě nemělo přeskočit.

5. lekce

Jemná motorika
V této lekci se detailněji podíváme na práci ruky. Mám pro vás řadu vhodných aktivit pro rozvoj jemné motoriky, která má přímou souvislost s rozvojem řeči.

6. lekce

Cvičení v praxi
Díky této praktické lekci budete vědět, jak si s dítkem zacvičit a užít si aktivně společný čas. Cvičení doprovodíme básničkami a škádlivkami, které děti milují.

Jednotlivé lekce na sebe navazují a vývojem dítěte vás provázejí krok za krokem.

MODUL 2

od lezení k samostatnému stoji v prostoru

1. lekce

Od lezení k samostatnému stoji
Projdeme společně vývojové kroky od devátého do dvanáctého měsíce věku. Pochopíte, proč dítěti v jeho vývoji nemáte pomáhat a také co je to fáze „líny rodič“.

2. lekce

Jemná motorika
Vývoj jemné motoriky pokračuje závratným tempem. Mám pro vás další tipy na vhodné aktivity, které dítěti umožní správný rozvoj práce svalů na rukou.

3. lekce

Stoupání, klesání, sed, stoj a chůze
Postupně si projdeme jednotlivé dovednosti a povíme si, jak můžeme dítěti do vzpřímení přiměřeně pomáhat, ale přitom ho nepřetěžovat.

4. lekce

Vývoj chodidla, první obouvání
Pojďme se vyvarovat chybám ve špatném obouvání, které často vede k poškození dětských nožek již v předškolním věku.

5. lekce

Pohybové aktivity
V této lekci najdete cviky vhodné pro děti lezoucí a starší. Naučím vás aktivity na nácvik stability a rovnováhy, jak u rodiče v náručí, tak i s pomůckami jako je velký míč nebo soffball.

6. lekce

Cvičení v praxi
V této praktické lekci propojíme pohyb s jemnou motorikou a rozumovým vývojem. Prostřídáme aktivní činnost s chvilkou soustředění tak, aby vás to společně bavilo.

Pojďte si užít hravé chvíle se svým dítětem!

A takhle se doma podle kurzu cvičí

Věděla jste, že?

Většina zdravotních pojišťoven přispívá na cvičení rodičů s dětmi.
Ráda vám položku na zaplacené faktuře upravím tak, abyste mohla
o příspěvek zažádat ;-)

Co o kurzu říkají maminky?

Kurzem si prošlo už téměř 500 maminek, které díky němu získaly důvěru samy v sebe. Informace o vývojových etapách jim pomohly lépe porozumět svým dětem a péče o děťátko se pro ně stala jistější a klidnější.

„Díky kurzu přestala dcera cvičit Vojtovku a je teď šikovné a spokojené miminko.“

Dlouho jsem váhala, zda do kurzu jít, ale opravdu nelituji ani vteřiny. Nejen, že jsem se dozvěděla spoustu zajímavých informací, ale také jsem zjistila, že dceru vlastně od narození špatně nosím a tím jen podporuji její špatný vývoj. Díky kurzu, pravidelnému cvičení, Petině pomoci a konzultacím, kdy jsem se na ni mohla kdykoliv a s čímkoliv obrátit, je moje dcera nyní naprosto šikovné a spokojené miminko, které zvládá vše, co má. A hlavně správně. Péťa mi vždy ochotně poradila, pomohla a ukázala, co a jak dělat, nedělat a jak dceru podpořit ve vývoji a dalších krocích. Dcera po necelých 3 týdnech zvládla během 3 dnů šikmý sed, začala lézt a nakonec se i postavila v postýlce, takže jsme museli přestavět komplet byt, aby se jí něco nestalo. 🙂 Kurz vážně doporučuji, protože díky němu přestala dcera cvičit Vojtovku a nyní zvládá vše na obě strany (předtím upřednostňovala pravou stranu, na levou stranu nezvládala nic). Takže pokud váháte, tak už neváhejte. Investujete do života, zdraví a budoucnosti svého dítěte. Vrátí se vám to.
Diana Soukupová

„Výborně názorně a přehledně zpracováno, formou, která nevystraší, co vše dělám špatně.“

Kurz byl moc milý, velmi profesionální a těšila jsem se na další a další lekce. Až mi na konci bylo smutno, že už Tě neuvidím, že už to končí :-). Výborně názorně a přehledně zpracováno, formou která nevystraší, co vše dělám špatně :-).
Radmila Pešatová

„Moc se mi líbilo propojení písniček, mazlení a zároveň posilování.“

Moc ráda bych vám chtěla poděkovat za kurz, který jsem shlédla s otevřenou pusou. Jsem pěstounka na přechodnou dobu a chtěla bych se o svěřené děti starat co nejlépe po všech stránkách. Kurz mi ukázal další možnosti. Moc se mi líbilo propojení písniček, mazlení a zároveň posilování. Sleduji i další vaše příspěvky. Opět super. Přeji vám hezký den.
Zdenka Zítková

„Jediné, co mne mrzelo, bylo, že jsem na kurz nenarazila dříve!“

Kurz zcela naplnil naše očekávání, dozvěděli jsme se spoustu důležitých informací ohledně psychomotorického vývoje a Petra nám i ukázala, jak s miminkem můžeme cvičit, díky čemuž se teď doma umíme pěkně zabavit :) Jediné, co mne mrzelo bylo, že jsem na kurz nenarazila dříve! Doporučuji jej všem rodičům, a těšíme se doma na pokračování.
Emilie Müller
BONUSY od hostů

Moje první lžička

Série 3 videí od specialistky na výživu Terezy Bicanové,  ve kterých se dozvíte, na co se zaměřit ještě před první lžičkou, kdy s příkrmy začít, kterou denní dobu vybrat a jak při prvních lžičkách postupovat. V minikurzu Terka také zmiňuje, jaké je úskalí u kupovaných příkrmů.

Znakování s dětmi jako nástroj k porozumění

Už jste slyšela o znakování? V tomto bonusovém videu vás Renata Pelcová, autorka projektu Se srdcem na dlani, naučí, co je to znakování s dětmi a jak ho efektivně využít ke komunikaci, o které sníte. Také se dozvíte, kdy je vhodné s dětmi začít znakovat.

Jak si udržet psychickou pohodu v náročných momentech

Co kdybyste měla po ruce jednoduchý způsob, jak dostat své emoce zpátky do rovnováhy? Ve videu vám Martina Taubrová ukáže, jak si dopřát podporu ve vypjatých situacích, když máte pocit, že svoje emoce nezvládáte. Naučí vás, jak si efektivně pomoci, když vás přepadne strach, úzkost, beznaděj a další nepříjemné pocity. Martina je mezinárodně registrovaným praktikem s titulem BFRP (Bach Foundation Registrated Practitioner).

Co je součástí kurzu?

12 LEKCÍ

Postupně vás provedu vývojovými kroky dítěte od šesti měsíců věku přes lezení až do samostatného stoje. A to nejen teoreticky, ale hlavně prakticky a zábavně.

35 VÝUKOVÝCH VIDEÍ

Čekají vás videa plná teorie, ale i hravých cvičení. Naučím vás přes 40 pohybových aktivit a činností pro rozvoj jemné motoriky. Videa jsem natočila přímo s dětmi, abyste co nejlépe viděla, jak cviky doma provádět.

KE STAŽENÍ

Nejdůležitější informace od šesti měsíců do jednoho roku věku jsou shrnuté ve skriptech. Také jsem pro vás připravila seznam básniček, které při cvičení používám.

BONUSY od hostů

Moje první lžička + Znakování s dětmi jako nástroj k porozumění + Jak si udržet psychickou pohodu v náročných momentech

Má PODPORA

Ke kurzu jsem založila podpůrný KLUB. Jedná se o uzavřenou facebookovou skupinu, kde jsem vám k dispozici. Uvidíme se spolu pravidelně každý týden. Mám pro vás on-line poradnu, cvičení či Príma pokec s Petrou. Program klubu najdete vypsaný na Nástěnce ve členské sekci kurzu.

VSTUP DO ČLENSKÉ SEKCE

Přístupové údaje ke kurzu získáváte napořád, včetně všech nových aktualizací. Moc si přeji, abyste se ke kurzu mohla kdykoliv vracet a využít ho případně i pro své další děťátko.

PŘIDEJTE SE DO KURZU A UŽIJTE SI POHODOVÉ MATEŘSTVÍ

A ZÁBAVNÉ CVIČENÍ

Co vás v kurzu čeká?

 • Obsah celého kurzu
  který vám zůstává napořád.
 • mimiPORADNA klub
  vstup do klubu (facebookové skupiny) po celou dobu kurzu.
 • Príma pokec s Petrou
  živé (on-line) setkání 1x za měsíc.
 • Príma cvičení s Petrou
  živé (on-line) cvičení 1x za měsíc.
 • On-line poradna
  každé druhé pondělí odpovídám v živém vysílání na vše otázky.
 • Knihovna
  ve které najdete záznamy z našich 34 lekcí cvičení. A další přibývají ;-)
 • 3 BONUSY
  od skvělých žen plné další inspirace.

Cena kurzu vč. DPH

7 890,- Kč

Kurz je možné zaplatit na 4 splátky = 4 x 1 990,- Kč.

Některé zdravotní pojišťovny přispívají na cvičení rodičů s dětmi. Ráda vám položku na zaplacené faktuře upravím tak, abyste mohla o příspěvek zažádat.

Vím, že za tuto cenu toho můžete pořídit pro dítko hodně...

...houpátko, ohrádku, chodítko, gumového skákacího hrocha, odrážedlo, hromadu hraček... a xy dalších věcí, které jsou leckdy pro vývoj dítěte spíše škodítka. Nebo se se mnou můžete naučit, jak své dítko zabavit a zábavnou formou podporovat jeho zdravý vývoj i bez drahých pomůcek.

Kdo vás provede kurzem?

Petra Pomajbíková

Jsem maminka dvou dospívajících dětí, které mému životu daly úplně jiný směr. Dobře si vzpomínám na období, kdy byly děti ještě malé a přišlo období otáčení na bříško, méně spánku přes den a postupné objevování prostoru. Hledala jsem aktivity, kterými bych děti podpořila v jejich vývoji a také je trošku unavila ;-) A i když už máme doma „puberťáky“, miminka a batolátka se stala mou pracovní radostí.

Od roku 2012 se vzdělávám v tématech, která souvisejí s vývojem dítěte. Jsem certifikovanou lektorkou psychomotorického vývoje dítěte od narození do jednoho roku věku, lektorkou cvičení s dětmi od narození do 3 let, lektorkou masáží dětí a kojenců. Jsem zakladatelkou mimiPORADNY, která oslavila už 7. narozeniny.

Doprovodit dítě na jeho cestě do samostatného stoje může být zábava, stačí vědět, jak na to. Společně to zvládneme snadno a hravě :-)

Tohle se vám možná honí hlavou...

Jak dlouho mi zůstanou přístupové údaje ke kurzu?

Přístup ke kurzu máte už napořád, včetně všech nových videí, která do kurzu postupně přidávám.

Mému dítěti ještě není 6 měsíců, je kurz pro nás?

Věk je uveden pouze orientačně. Tento kurz je vhodný pro děti, které se samy otáčí ze zad na bříško. Pokud se vaše dítko ještě neotáčí, tak bych doporučila kurz Krok za krokem od 0 do 6 měsíců věku, ve kterém se otáčení na bříško věnuji.

Mému dítěti je už 9 měsíců, to už je asi pozdě?

V kurzu jsou vhodné pohybové aktivity pro děti minimálně do jednoho roku + spousta aktivit na rozvíjení jemné motoriky, které se hodí i pro starší děti. Cviky se dají dělat i s dětmi staršími jednoho roku, jen s tím rozdílem, že dítě bude postupně více a více cvičit samo.

Jak je to se členstvím v klubu?

Ke kurzu patří podpůrný klub, ke kterému máte přístup po celou dobu kurzu. V klubu můžete bezpečně sdílet své radosti, ale i starosti, které s dětmi prožíváte. Já jsem vám k dispozici pravidelně každý týden a ráda vám zodpovím otázky pro vývojové období od druhého vzpřímení po první samostatné krůčky.

Kdy obdržím přístupové údaje ke kurzu?

Přístupové údaje ke kurzu Krok za krokem 6–12 měsíců obdržíte obratem po připsání platby na můj bankovní účet.

Jak je kurz časově náročný? Mohu si kurzem procházet vlastním tempem?

Obsah celého kurzu máte ihned k dispozici. Doporučuji lekce nepřeskakovat, protože informace z jednotlivých lekcí na sebe navazují. Pokud si kurz projdete postupně, krásně se vám propojí jednotlivé souvislosti ve vývoji dítěte. K lekcím se můžete kdykoliv vracet a videa si pouštět opakovaně, podle potřeby a vašich časových možností.

Co když se mi nebude kurz líbit? Co když jsem čekala od kurzu něco jiného?

Do kurzu jsem vložila všechny své zkušenosti ze své praxe a z lekcí cvičení s dětmi. Moc mi záleží na tom, abyste byla spokojená. Pokud zjistíte, že byl kurz krokem vedle, máte mou garanci 7 dní na vrácení peněz ode dne přijetí platby na můj účet.

Kurz je investicí do vašeho vzdělání. Díky němu dopřejete děťátku zdravý vývoj a správné pohybové návyky. Cviky a pohybové aktivity vám zpestří všední dny a vy budete vždycky vědět, čím vaše dítě v průběhu dne zabavit a jak ho příjemně unavit.