Svůj první "uzlíček" jsem držela před 12 lety
a ten druhý hned za dalších 16 měsíců   :-)

Jmenuji se Petra Pomajbíková, jsem vdaná, jsem maminka dvou krásných a zdravých dětí (téměř už dospívajících), které mému životu daly úplně jiný směr. Je mi ctí, že je mohu doprovázet na cestě jejich životy a zároveň se od nich tolik věcí naučit.

Mé děti mě přivedly na cestu miminek a díky nim dělám práci, která je mou vášní.

Začátek ale nebyl jednoduchý, musela jsem ujít kus cesty …

Příchod první dcerky obrátil můj život vzhůru nohama. Něco takového jsem nečekala a rozhodně jsem na to nebyla připravená. Růžové brýle byly rázem ty tam :-)

Dcerka přišla na svět v polovině listopadu r. 2008. Venku byla buď zima nebo inverze, takže romantické představy o vyjížďkách s kočárkem se rázem rozplynuly … ven jsme nemohly ... a když ano, tak jen na krátkou chvilku dvaceti minutek. Spánek mizerný, bradavky bolavé, večerní koupání dcerky naprostý horor … pomóóóc … takhle jsem si to vážně nepředstavovala. Hormony frčely na plné obrátky. Jakto, že každou chvíli pláču? Co se to se mnou děje?

K mému vnitřnímu zmatku přispělo určitě i stěhování, které se konalo narychlo tři týdny před porodem. Po návratu z porodnice to ještě šlo. Byl s námi doma manžel a často jezdila i moje maminka. Za pár dní ale přišla chvíle, kdy jsem musela zvládnout všechno sama. Bylo mi jasné, že to přijde, jen jsem si nemyslela, že to pro mne bude tak těžké. Najednou jsem se ocitla sama s miminkem, celý den zavřená doma. Já, která byla zvyklá být mezi lidmi, stále něco plánovat a dělat.

Nutno podoknout, že jsem v této době neměla zkušenosti a znalosti, které mám dnes. Formou pokusů a omylů jsem se učila zacházet s miminkem. Teprve tady jsem se setkala s pojmy jako psychomotorický vývoj dítěte, denní režim, rituály …

Jak dcerka rostla, tak se nám podařilo najít si určitý režim a dva dny v týdnu jsme si zpestřily cvičením a plaváním. Bylo to fajn, konečně zase trochu akční období. Když bylo dcerce osm měsíců, zjistila jsem, že čekáme druhé miminko. Přiznávám, že to bylo překvapení :-) Další miminko jsme chtěli, ale že přijde takhle brzy, jsme nečekali. Jen co se mi podařilo samu sebe vnitřně stabilizovat, stála přede mnou další výzva. Je ale pravdou, že příchod dalšího miminka se mnou již tak neotřásl :-)

Vše jsem nakonec zvládla, ale nutno přiznat, že formou pokusů a omylů. Dnes jsou děti již „velké“, ale stále se něco děje a člověk se opravdu pořád učí :-)

A i když už máme doma "puberťáky", miminka a batolátka se stala mou pracovní radostí.

Díky mým dětem jsem se dostala ke správnému nošení miminek, které velmi úzce souvísí s psychomtorickým vývojem dítěte. Toto téma mne natolik oslovilo, že jsem se v roce 2012 přihlásila na nově otevřený studijní obor: Instruktor psychomotorického vývoje dítěte od narození do jednoho roku věku k paní Evě Kiedroňové. Od té doby se tomuto oboru věnuji profesionálně.

Má velmi špatná osobní zkušenost s koupáním novorozence mě dovedla na kurz plavání novorozenců a kojenců od narození do šesti měsíců. Načerpané informace předávám rodičům v kurzu CO a JAK po porodu s praktickou ukázkou. Přeji si, aby rodiče byli na koupání miminka připraveni, protože jak se říká „dobrá příprava je půl úspěchu“, a aby si společné chvilky ve vodě užívali a né přežívali.

Další velikou mňamkou jsou masáže dětí a kojenců. K tomuto tématu jsem dostala doslova náhodou, ale nádherně to ladí s psychomotorickým vývojem dítěte. Díky masáži můžeme pracovat se svalovým napětím dítěte, tzn., že buď uvolňujeme napětí nebo naopak povzbuzujeme k aktivitě. Ale nejen to. Pravidelnou masáží zlepšujeme vzájemné vztahy mezi rodiči a dětmi. Děti se učí relaxovat, soustředit, lépe spolupracují a lépe usínají. Jsou odolnější vůči nemocem i škodlivým vlivům okolního prostředí.

Velmi ráda mám kurzy cvičení s dětmi. V současné chvíli nabízím v mimiPORADNĚ cvičení pro děti od narození do cca 2,5 až 3 let věku. Každoročně se účastním několika workshopů na toto téma, kde čerpám další a další inspiraci a stále se učím :-)

Po roce a půl jsem na jaře roku 2018 úspěšně dokončila studium lektorského kurzu vědomé a aktivní přípravy na mateřství a rodičovství se zaměřením na tanec rodiček + tanec po porodu + cvičení na míčích pro těhotné maminky v A centru v Praze.

V září 2013 jsem založila mimiPORADNU v Ústí nad Orlicí :-)

Aktuálně mě v květnu 2021 čeká kurz “Dynamická Neuromuskulární Stabilizace podle Koláře (DNS)” a ráda bych pokračovala specializací na děti DNS FIT KID.

Bude mi ctí vás podporovat, inspirovat a doprovázet na vaší cestě mateřstvím s lehkostí :-)